Logo

Rok na vsi

Alois Mrštík nám snad tuto citaci promine, ale jeho titul snad nejlépe vystihuje to, co dnešnímu člověku schází. Prožít rok na vsi. Zažít střídání ročních dob i postup zemědělských prací, procházet se v prvním jarním sluníčku stejně jako v podzimních plískanicích, s obavou sledovat zda nevysychají studny a studánky, nebo naopak hlídat jestli se při jarním tání příliš nerozlévá potok za vsí. To vše člověku dá nadhled a spolehlivě jej chrání před povrchní nervozitou všedních dní. Bohužel tuto výsadu dnes může zažívat jen malá hrstka opravdových venkovanů.

Všichni známe své letovisko ve vrcholné sezóně. Unikají nám tak proměny přírody, nepoznáme mnoho nálad, které naše zamilovaná místa poskytují po zbytek roku. Pojďme se tedy podívat alespoň na několik impresí z roku na naší malé vísce. Takovouto atmosféru může zažít o dovolené v jižních Čechách každý z vás. Ubytování v našem penzionu Romantika vám tuto atmosféru ještě více umocní.

Telči se každoročně odehrává hudební festival Prázdniny. Je jedním z nejstarších hudebních festivalů v jižních Čechách, probíhá vždy na přelomu července a srpna. Vystupují tu umělci, na programu jsou také divadla, výtvarné dílny, výstavy. Ubytování v penzionu Romantika se nachází cca 24 km od Telče.