Další zajímavosti
Aquapark - Jindřichův Hradec
Moderní areál v Jindřichově Hradci spojil aquapark a plavecký bazén do přitažlivého vodního centra pro volný čas a rekreaci. Najdete zde velký plavecký bazén o délce 25 m
se šesti plaveckými drahami, malý plavecký bazén o rozměrech 9 x 6 m. Lze zde využít služeb plavecké školy a vnitřní tobogán. Další Aquaparky jsou v Dačicích a v Jihlavě.
Aquapark - Dačice
Nově postavené moderní koupaliště v Dačicích bylo zprovozněno 16. června 2007. Návštěvníci mají možnost využít plavecký a rekreační bazén s divokou řekou, masážními lavicemi a chrliči. Dominantou koupaliště je 16 metrů dlouhá třídráhová skluzavka a 52 metrů dlouhý tobogán. Nejmenší mohou využít dětské brouzdaliště se skluzy a stříkajícím nosorožcem. Celý areál s vyhřívanou vodou, možností občerstvení a sportovního vyžití je určen pro všechny generace.
Slavonice - renesanční perla Evropy
Slavonice jsou starobylé město v blízkosti státní hranice s Rakouskem. V jeho historickém jádru je dochován v Evropě ojedinělý urbanistický městský renesanční celek, který byl vyhlášen městskou památkovou rezervací. Město leží v nejjižnějším a nejvýchodnějším cípu okresu Jindřichův Hradec v nadmořské výšce 512 m asi 12 km jihozápadně od Dačic. Ve městě je silniční hraniční přechod do Rakouska. Ve městě je ucelený soubor pozdně gotických
a zejména renesančních měšťanských domů pocházejících z doby kolem poloviny 16. století
se sklípkovými klenbami a bohatými sgrafity, který je chráněn jako městská památková rezervace. Na návrší severozápadně od města stojí monumentální pozdně gotický kostel svatého Ducha. Asi 4 km severovýchodně stojí poutní kostel Montserrat. Krajinou mezi Slavonicemi a Českým Rudolcem prochází naučná Graselova stezka, která vychází přímo
z města.
Telč - renesanční perla mezi městy
Historické jádro města Telče patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím
na Moravě a v roce 1992 bylo zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
Na památkové hodnotě města se podílí i předměstí Staré Město, jehož historická část (okolí kostela Matky Boží) je městskou památkovou zónou a v neposlední řadě i to, že i nová výstavba 20. století na okrajích města respektovala hodnotné městské panoráma, které není narušeno převýšenou panelovou zástavbou.
Úzkokolejka - Jindřichův Hradec
Tratě z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a z Jindřichova Hradce do Obrataně
o celkové délce 79 km mají rozchod 760 mm. Na tratích je celkem 30 stanic a zastávek. Nejvyšší povolená rychlost na tratích je 50 km/h. Nejnovější zastávka byla uvedena do provozu 1. ledna 2006. Ve všech vlacích je povolena přeprava kol. Většina zastávek je na znamení. Jízdenky se vydávají ve vlaku. Viděli jste opravdovou parní lokomotivu? Jeli jste někdy parním vlakem? Pokud ne, můžete se svézt některým z pravidelných parních vlaků, které vypravujeme během letní sezóny. Vlaky jsou taženy některou z našich parních lokomotiv, pocházejících z let 1898 - 1958. Některé jízdy jsou zpestřeny doprovodným programem.
Ve vlaku je zařazen bufetový vůz.
Výlety do Rakouska
Na oblast České Kanady navazují Dolní Rakousy svou turistickou částí Waldviertel. Charakter krajiny je podobný jako v České Kanadě, obce a městečka jsou však úpravnější. Waldviertel je plný zajímavých památek. Rozhodně stojí za výlet. Hraniční přechody v Nové Bystřici a Slavonicích přímo vybízejí k okružní cestě horním Waldviertelem.
Výstava dřevěných hraček - Lodhéřov
Tvorba Luďka Fialy je poprvé představena veřejnosti v roce 1996 výstavou v jeho rodišti, Jindřichově Hradci. O rok později je o autorovi a jeho hračkách vysílána reportáž v televizním pořadu Receptář jako reakce na ocenění v pražské soutěži časopisu „Hračka“. Realizované samostatné výstavy: 1996 J. Hradec, 1997 Dačice, 1997-98 Zlín, 1999 Český Krumlov
a Třebechovice (v muzeu betlémů), 2003 Dačice, 2006-07 J.Hradec, 2010 Písek a víc jak desítka příležitostných a neoficielních výstavek. Celá kolekce je celoročně instalována ve výstavní síni z upravené stodoly v autorově bydlišti Lodhéřově.